Jak vlastně probíhal prodej RD v Čejči? Podařilo se mi naplnit očekávání prodávajících?

Prodávající strana, tedy již mí klienti, mě kontaktovala na základě doporučení od druhého mého klienta, kterému jsem prodávala podobnou nemovitost v Šakvicích.

Když jsme se poprvé setkala s klientem a viděla dům, který se má prodávat, byla jsem nadšena. Poskytoval totiž tolik možností využití. Ale co o to, já jsem schopna vidět v každé nemovitosti právě to nejlepší a následně to vyzdvihnout v prezentaci. Což jsem udělala i zde.

Jelikož prodávající neměli o ceně v podstatě žádnou představu, provedla jsem tržní odhad nemovitosti. Doporučila jsem prodejní cenu 1,3 mil, dům byl v původním stavu a ne v zrovna nejlepší kondici. Zjevně viditelné praskliny vzbuzovaly jistou obavu. V podstatě očekávali cenu pod 1 milion korun.

Prodej RD v Čejči
Fotografie odráží reálný stav nemovitosti
Prodej RD v Čejči

Strategie prodeje byla stanovena na prohlídkový den a případnou aukci. V případě více zájemců bude jejich zájem vyjádřen podáním nabídky. Cílem bylo porovnat možnosti, které prodávající má.

Prohlídkový den proběhl po týdnu inzerce nabídky. Celkem proběhlo 18 prohlídek a již během prohlídkového dne byl vysloven zájem o koupi a přistoupilo se tedy k podávání nabídek. Díky tomuto způsobu prodeje se výsledná cena zvýšila na 1,6 mil. Zájemci měli na podání nabídky 3 dny a k dispozici měli všechny potřebné informace pro zvážení své nabídky. Ještě před prohlídkami byli upozorněni, že bude dobré, pokud na prohlídku dorazí se stavebním profesionálem pro posouzení stavu nemovitosti a nákladnosti demolice nebo stavebních úprav. Prodej RD není žádná atomová věda, ale je dobré vědět, jak prodávat různé druhy nemovitostí a také je velmi důležité znát aktuální situaci na trhu v dané oblasti. Těchto „starších“ přízemních domů je tu velmi málo, proto je o ně zájem.

  • Představa o ceně pod 1 milion korun
  • Inzerovaná cena. 1,3 milionu korun
  • Dosažená cena. 1,6 milionu korun

Zdena Popovská, realitní makléřka RE/MAX Delta, 723 442 000

Uvažujete také o prodeji své nemovitosti? Obraťte se na mě a prodejte opravdu za maximum a chytře. Můžeme začít osobní schůzkou a oceněním nemovitosti. Vše zdarma a zcela nezávazně. Více se o ocenění nemovitosti můžete dočíst zde. Tento prodej RD v Čejči je jen jeden z příkladů, každá nemovitost je unikátní a zaslouží si unikátní přístup k prodeji. Dejte si tu možnost a využijte nezávaznou konzultaci.