Nárůst cen energií a jak se s ním vyrovnat?

Sledujeme to všichni, ceny elektřiny a plynu jsou poslední dobou až neúnosně vysoko. Jak ale souvisí s realitami a jak vám v tomto umím pomoci?

Jak souvisí energie s realitami?

Velmi úzce, roční spotřeba energií je teď ta nejdůležitější otázka, na kterou se mě kupující ptají. Díky větší nabídce domů a bytů k prodeji si můžou vybírat. Obecně si raději vyberou zateplenou nemovitost nebo s plastovými okny, do rekonstrukcí se nikdo nehrne. Ale spotřeba je opravdu dost častá otázka. 

FVE a tepelné čerpadlo

Co svým kupujícím doporučuji? V dnešní době se vyplatí investovat do fotovoltaické elektrárny ideálně v kombinaci s tepelným čerpadlem. Sami jsme to řešili na domě rodičů podobně. Díky zvýhodněným úvěrům a dostupnosti je to zřejmě to nejlepší, co pro svůj dům můžete udělat. U bytů bohužel tato možnost zatím není dotažena do konce.

Když vezmu v úvahu dotaci, vyjde vás FVE na cca 350 tis. Pořizovací cena je někde okolo 550 tis. 

Samozřejmě, cenu FVE musíte mít kompletní a dotaci obdržíte zpětně, ale návratnost je aktuálně 2-3 roky, právě díky vysokým cenám elektřiny. 

Úvěry, poskytované na pořízení FVE a tep. čerpadla jsou s výhodnějším úrokem o 1%.

Jak vám v tomto mohu pomoct já?

Přemýšlela jsem, jak bych mohla pomoci lidem ze svého okolí. Reality a finance, reality a energie, to vše vidím denně a velmi mě trápí, s čím se my všichni musíme potýkat. Díky častým dotazům na FVE jsem se v tom začala více šťourat a proto přicházím s tímto řešením. 

Posouzení možnosti instalace FVE a možnosti financování

Pokud o FVE nebo tepelném čerpadle uvažujete, klikněte na tlačítko a vyplňte formulář. Váš kontakt předám dodavateli FVE a v případě zájmu posouzení financování i finančním poradcům. Setkávám se s dotazy, proto se klidně ptejte. Ne u všech rodinných domů je instalace možná, ne všichni mají půl milionu jen tak pod polštářem, ale pokud máte možnost snížit svou platbu za energie na minimum, proč toho nevyužít?

Po kliknutí na tlačítko se vám otevře formulář, kde vyplníte základní kontaktní údaje a adresu nemovitosti, u které chcete posoudit vhodnost FVE. Následně vás bude kontaktovat osoba, která posouzení provede. 

Obecně – dodavatelé FVE a tepelných čerpadel dodávají kompletní řešení vč. vyřízení dotací. Jelikož je o elektrárny aktuálně enormní zájem, neváhejte s posouzením vhodnosti své nemovitosti. Buďte mezi prvními a zajistěte si možnost prodávat přebytky do sítě. 

Pro představu vkládám obecnou kalkulaci pro FVE