Prodej tohoto bytu jsme s prodávajícími začala řešit poměrně brzo. Někdy v roce 2020 padla první zmínka o tom, že mají v plánu byt prodat. Opravdu aktuální začal být prodej v říjnu 2021. Na byt jsem udělala odhad tržní ceny, který odrážel aktuální situaci na trhu.

S prodávajícím jsme se domluvili na prodeji pomocí podání nabídek, abychom mohli zhodnotit, který zájemce bude nejvhodnější. Pro prodávající stranu nebyla důležitá pouze cena, ale i přání zajistit sousedům dalšího příjemného vlastníka.

Příprava inzerce byla opět příjemná práce. Důležité bylo byt zviditelnit pomocí profesionálních fotografií, aby v nabídce bytů v Brně vynikl a zaujal co nejvíce kupujících. Velkou výhodou bylo také to, že v dané lokalitě byl byt chvíli jediný ke koupi.

 

Ihned první den inzerce se rozezněl telefon a upozornění na nové emaily. Což značilo správné určení inzerované ceny. Pokud se Vám totiž při prodeji bežné nemovitosti nerozezní telefon ihned po vyinzerování, je jasné, že cena není úplně ok.

Prohlídkový den byl plánovaný na 10. den inzerce. V podstatě každý zájemce měl zájem rovnou o prohlídku. Samozřejmě jsem všechny zájemce při telefonátu kvalifikovala. Co se jim na bytě líbí, co je zaujalo, jak budou koupi financovat a na co budou byt případně využívat.

Díky inzerci a komunikaci se zájemci pomocí emailů byla prohlídka bytu už pouze formalita a potvrzení si zájmu o koupi. Všichni zájemci dostali informace ohledně bezdlužnosti, stanov SVJ, PENB, informace o tom, jak bude prodej probíhat, jak bude vypadat dohoda o složení blokovacího depozita, půdorys, rozpis plateb a podobně.

Po prohlídkových dnech a cca 15ti prohlídkách měli zájemci 5 dní si v klidu rozmyslet, zda o byt mají zájem a jak bude případně vypadat jejich nabídka.

Po ukončení přijmu nabídek následovalo jejich zhodnocení s prodávajícím. 

Výsledkem tohoto prodeje je velmi spokojený a překvapený prodávající a nadšený kupující, protože byla vybrána zrovna jeho nabídka i když je pravda, že nebyla nejvyšší, byla nejvýhodnější. 

Realitní makléř

Chcete i Vy prodat chytře?

Zdena Popovská Realitní makléřka RE/MAX Delta Brno/Břeclav

723 442 000

zdena.popovska@re-max.cz

www.zdenapopovska.cz